PROGRAM
9 Temmuz 2009, Perşembe
- 09:45-10:00, Açılış
- 10:00-10:20, Ergun Akleman, Texas A&M University,
Sanat Bilimi: Bilgisayar Grafiği
- 10:20-10:40, Murat Can Çobanoğlu, Alp Kındıroğlu, Selim Balcısoy, Sabancı Üniversitesi, Comparison of Mobile Device Navigation Information Display Alternatives from the Cognitive Load Perspective
- 10:40-11:00, Atilla Bir, İTÜ
Osmanlı Su Mekanizmalarının Görselleştirilmesi
- 11:00-11:40, Selim Balcısoy, Sabancı Üniversitesi
Bilgisayar Grafiği Laboratuvar'ında yapılan çalışmalar
-
11:45-13:00, Öğle Yemeği
- 13:00-13:20, Nurdoğan Rigel, İ.Ü.
Haber Metinlerinden Görselleştirme
- 13:20-13:40, Ekrem Borazan
Stop-motion film yapımı tekniği, yapım-yönetim sorunları (örnek kısa filmler)
- 13:40-14:00, Birkan Tunç, Muhittin Gökmen, İTÜ
Doğrusal Olmayan Manifoldları Kullanarak Aydınlatmadan Bağımsız Yüz Tanıma
- 14:00-14:20, Fatih Kahraman, Muhittin Gökmen, İTÜ
Aydınlatma ve Kimlik Ayrıştırılmış Aktif Görünüm Modeli ile Yüz Hizalama
- 14:20-14:40, Birgül Çolakoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi
File to Factory (F2F) Örüntü modelleri
- 14:40-15:00, Ara
- 15:00-15:40, Cemil Turun, Yoğurt Teknolojiler
3B Flash Teknolojisi & Yoğurt'un son çalışmaları
- 15:40-16:00, Çağatay Başdoğan, Koç Üniversitesi
Dokunsal Görüntüleme
- 16:00-16:10, Baybora Baran, Çağatay Başdoğan, Koç Üniversitesi
Dokunsal Geri Beslemeli Yumuşak Nesne Modellemesi
- 16:10-16:20, Ayşe Küçükyılmaz, S. Özgür Oguz, T. Metin Sezgin, Çağatay Başdoğan, Koç Üniversitesi
Çok Kipli ve İşbirliği Yapılan Sanal Ortamlar için İnsansı Dokunsal Yönlendirme
- 16:20-16:40, Çetin Tüker, Mimar Sinan Üniversitesi
3B Ortamında Grafik Tasarım Eğitimi
- 16:40-17:00, Adil Yalçın, Tolga Çapın, Bilkent Üniversitesi
3D PHONE Projesi ve Üç Boyutlu Mobil Grafik ve Kullanıcı Arabirimi Platformu
- 17:00-18:00, Tartışma
-
18:30-21:00, Aksam Yemeği
10 Temmuz 2009, Cuma
- 09:45-10:00, Açılış
- 10:00-10:20, Funda Durupınar, Uğur Güdükbay, Bilkent Üniversitesi
Psikolojik Faktörlerle Topluluk Simülasyonu
- 10:20-10:40,Muhammet Beratoğlu, Kerim Çapar, Muhittin Gökmen, İTÜ
Entegre Taşıt Tanıma
- 10:40-11:20, Veysi İşler ve Öğrencisi, ODTÜ & Simsoft,
ODTÜ'de Bilgisayar Grafiği Çalışmaları
- 11:20-11:40, Tevfik Akgün, Okan Üniversitesi
Oyun Tasarımı Eğitimi
- 11:40-12:00, İrfan Kaya ve Tevfik Akgün, Yıldız/Okan Üniversitesi
Etkileşimin Arşivlenmesi İçin Bir Model
-
12:00-13:00, Öğle Yemeği
- 13:00-13:20, Cüneyt Güzeliş, Dokuz Eylül Üniversitesi
Hiyerarşik Radyal Temel Fonksiyonlarla Görselleştirme
- 13:20-13:40, Rüyam Acar,
Sayısal Ebru
- 13:40-14:00, Murat Germen, Sabancı Üniversitesi
Second Life ortamında fotoğraf üzerinden 3B mimari kurgu
- 14:00-14:40, Murat Tekalp, Koç Üniversitesi
3D Video
- 14:40-15:00, Ara
- 15:00-15:40, Tanju Erdem, Momentum A.S.
Etkileşimli Eğitimde Senaryo Belirleme ve 3B Simülasyon
- 15:40-16:00, Esra Baltaoğlu, Serdar Çelebi, İTÜ
Yüksek Yoğunluklu Veri Görselleştirmesi
- 16:00-16:20, Homur Grubu
- 16:20-16:50, Mevlüt Dinç, Sobee
Sobee'nin Telekom'a Katılmasının Türkiye'deki Oyun Sektörüne Etkileri
- 16:50-17:30, infoTRON A.Ş.
- 3 boyutlu realtime uygulamalara yönelik olarak 3D modelleme ve OpenFlight veri formatı - Creator
- Simülasyon ve oyun uygulamaları için foto gerçekçi arazi, bitki örtüsü ve ağaç modellemesi - BlueBerry3D ve TerraVista
- Sentetik ortam oluşturulması, Scene Graph kavramı - Vega Prime yazılımı
- Oyun teknolojisinin askeri eğitim sistemlerine entegrasyonu; "serious gaming" - Virtual BattleSpace teknolojisi
- 17:30-18:00, Kapanış ve Tartışmalar
Konuşmaların özetleri için burayı tıklayın.
|